درباره برند فیلیپ پلین

Wednesday، ۴ Khordaad ۱۴۰۱

فلیپ پلین، مؤسس برند‌های سوپر لاکچری فلیپ پلین، میلیونر و فیلیپ اسپرت می‌باشد. برند فیلیپ پلین در سال ۱۹۸۸ در کشور آلمان به ثبت رسید و مقدار ثروت این برند و مؤسس آن فیلیپ در سال ۲۰۲۱ به مقدار ۳۰۰ میلیون دلار بود. فیلیپ پلین متولد ۱۶ فوریه ۱۹۷۸ و ۴۳ ساله است. او‌ زاده مونیخ آلمان بوده و شرکت مادر فیلیپ پلین را هم در این کشور به ثبت رسانده است.

رسالت این شرکت و شرکت‌های زیرمجموعه آن، همانطور که بار‌ها فیلیپ پلین به‌آن اشاره کرده است، تولید کالا‌های لوکس و لاکچری می‌باشد. این شرکت با سرمایه اولیه ۱۰۰ هزار دلاری ثبت شده و اکنون مقدار ثروت این برند به بالای ۳۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

این برند در ابتدا در کشور آلمان و شهر مونیخ پایه نهاده شد ولی امروزه دفتر رسمی و مرکزی این شرکت در کشور سوئیس و شهر لوزان واقع شده است. طبق آخرین آمار در سال ۲۰۱۱ تعداد کارکنان این شرکت به بیش از ۸۲۰ نفر می‌رسید. این شرکت در زمینه ساخت و طراحی لباس‌های لوکس، کفش، اکسسوری و مبلمان لاکچری فعالیت می‌کند.

شروع فعالیت فیلیپ پلین

فیلیپ در سال ۱۹۸۸ اقدام به ثبت شرکت خود نمود، اولین نمونه کار‌های طراحی شده توسط شخص وی یک طرح بسیار جذاب از کت‌های نظامی با آرم جمجمه بود که در شهر پاریس رونمایی شد و فروش بسیار بالایی داشت.

از جمله دلایل موفقیت این برند آلمانی-سوئیسی را می‌توان به کار طراحی و دوخت لباس و ساخت اکسسوری برای سلبریتی‌های معروف اشاره کرد. به دلیل وجود ارتباطات گسترده پدر فیلیپ پلین وی خیلی سریع توانست با هنرمندانی نظیر اسنوپ داگ، کریس جونز، میشا بارتون و لیندسی لوهان ارتباط برقرار کند و شروع به طراحی لباس‌های متعدد و طرح اکسسوری‌های جذاب برای آن‌ها کرد. نهایتا همین امر باعث شد نام فیلیپ پلین و برند فیلیپ پلین به سرعت سر زبان‌ها بی‌افتد و به موفقیت چشم‌گیری برسد.

فیلیپ پلین پس از دستیابی به اولین موفقیت‌های خود در زمینه طراحی و فروش لباس‌های لاکچری اقدام به به ساخت و طراحی مبلمان مخصوص سگ‌ها کرد. وی که با موفقیت قبلی امکان برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ در شهر‌های گوناگون جهان برای لباس‌های خود را داشت، در همین نمایشگاه‌ها شروع به معرفی و فروش مبلمان جدید خود برای سگ‌ها نمود. بر خلاف باور عموم که این عمل فیلیپ پلین را به سخره گرفته بودند، این تخت‌ها و مبلمان به سرعت به محبوبیت رسید و سود بسیار خوبی را نیز به جیب فیلیپ پلین سرازیر نمود.

فیلیپ پلین در طول دوره کاری خود تا کنون با شرکت‌ها و افراد بسیار بزرگ و مختلفی همکاری کرده است. اولین همکاری فیلیپ پلین با یک کارافرین موفق و صاحب برند موئت Moet بود، طی این همکاری فیلیپ در سال ۲۰۰۳ اقدام به طراحی تعدادی اکسسوری لاکچری نمود، این طرح‌ها در نمایشگاه تجاری آلمان به نام CPD رونمایی شد و باعث فروش بسیار بالا برای این شرکت شد.

از دیگر همکاری‌های فیلیپ پلین می‌توان به همکاری این شرکت با شرکت Mattle بود، که طی یک مراسمی به مناسبت ۵۰ سالگی عروسک باربی اقدام به طراحی یک باربی فیلیپینی نمود. پس از این همکاری و در همان سال ۲۰۰۹ او اقدام به افتتاح یک فروشگاه در مونت کارلو نمود که سود کلانی را به جیب شرکت زد. این اتفاق تعداد کارکنان این شرکت را از ۱۰۰ نفر به ۴۰۰ نفر افزایش داد. این امر به دلیل تقاضای بالای لباس‌ها و کفش‌های پلین فیلیپ بود.

بزرگترین همکاری فیلیپ پلین در سال ۲۰۱۲ با تیم فوتبال رم بود. طبق یک قرارداد برند فیلیپ پلین متعهد به طراحی و تولید لباس برای این تیم به مدت چهارفصل بود. خروجی این همکاری با تیم فوتبال رم، باعث شد نام فیلیپ پلین در بین ۳۰۰ فرد ثروتمند سوئیس جای بگیرید و رتبه ۲۷۵ را از آن خود نماید.

از جمله ارز‌های دیجیتالی که این شرکت آن‌ها را قبول می‌کند می‌توان به: بیت کوین، بیت کوین کش، بی‌ان بی، دوج کوین، یو اس دی کوین، لایت کوین، اتریوم، ترون و… اشاره کرد که همین امر به مرور زمان و در طی ۱۰ سال باعث شد ثروت کلانی ازآن فیلیپ پلین شود. این امر نشان دهنده این است که انعطاف‌پذیری برند نامبرده در برابر انواع تغییرات در مسیر شغلیش بسیار بالا بوده و توانایی سازگاری با تمام شرایط پیش آمده را دارند.

*اصیل و لاکچری بودن*

برند فیلیپ پلین از آغاز فعالیت خود، به ارائه محصولات لاکچری و گرانقیمت مشهور بود. انواع اکسسوری با پوست حیوانات مختلف مانند کروکودیل. انواع پالتو با پوست کروکودیل و گرگ را می‌توان از گران‌قیمت‌ترین طرح‌های این شرکت نام برد، به طوری که یک کت فیلیپ پلین با پوست کروکودیل در سال ۲۰۱۲ به قیمت ۱۰۰ هزار دلار به فروش می‌رسید! قیمتی که حتی برای طرفداران برند‌های لاکچری مانند لوئیس ویتون و بالنسیاگا هم حیرت‌انگیز بود.

پلین عملکرد خود را بسیار ضعیف عنوان می‌کند و بار‌ها اشاره کرده است که به موفقیتی که قصد داشت نرسیده است ولی بر همگان آشکار است که برند فیلیپ پلین بسیار راحت تمام مسیر‌های ناهموار را به راحتی طی کرده و در جایگاهی نشسته است که به حق از آن خودش می‌باشد.

#philippplein#mirolounge#فیلیپ پلین#میرولانژ